Programowanie / Azure IoT

Azure IoT – Internet of Things

Pakiet Azure IoT umożliwia kompleksowe zarządzanie urządzeniami działającymi w oparciu o technologię Internetu rzeczy. Proces ten odbywa się w ramach największej, najbardziej wydajnej i najbezpieczniejszej chmury korporacyjnej Microsoftu – Azure.

Automatyczna analiza danych

Skorzystanie z technologii Azure IoT to szansa zapobiegania problemom z urządzeniami i aplikacjami, zanim się one jeszcze pojawią. Wszystko dzięki modułowi monitoringu w trybie rzeczywistym. Tym samym możesz zapobiec ryzyku kosztowych z biznesowego punktu widzenia awarii. Platforma Azure IoT może być bez najmniejszych problemów integrowana z wszelkiego typu systemami operacyjnymi i aplikacjami, a także obsługuje różne języki programowania. Możliwe jest także jej połączenie z platformą Microsoft BI, CRM Dynamics, SharePoint i innymi.

Dzięki pakietowi Azure IoT wreszcie zdołasz zapobiec przedłużającym się przestrojom związanym z awariami firmowych systemów. Będziesz mógł również w dowolny sposób rozbudowywać własne oprogramowanie, a także dokonywać jego bieżących aktualizacji oraz czynności konserwacyjnych. Wszystko to z poziomu niezawodnej chmury, umożliwiającej łączenie nieograniczonej ilości urządzeń w celu analizy danych operacyjnych.

Informacje na wagę złota

Wbudowane możliwości Azure IoT dają możliwość zbierania danych z niewykorzystywanych wcześniej czujników i przekształcać je w użyteczne dla Twojej firmy informacje, których nie mógłbyś pozyskać bez tworzenia złożonego i kosztownego systemu informatycznego. Rozbudowane algorytmy i biblioteki pozwalają na tworzenie złożonych analiz i wizualizację wyników w czasie rzeczywistym. A wszystko to dzięki zasobom dostępnych w chmurze.

Bezpieczeństwo danych

Azute IoT pozwala na tworzenie indywidualnych konfiguracji oraz poświadczeń dla każdego z urządzeń. Dzięki temu przesyłanie danych z urządzeń do chmury oraz w przeciwnym kierunku odbywa się w sposób bezpieczny. Dodatkowo masz możliwość przydzielania i odwoływania uprawnień konkretnym urządzeniom zachowując integralność danych.